Elemental Tri Series Białystok

Miejsce: Zalew Dojlidy

Termin: 20 sierpnia 2017

Impreza główna:

– zawody triathlonowe Elemental Tri Series

Imprezy towarzyszące:

– zawody biegowe dla dzieci Elemental Kids na dystansach 200 m, 500 m, 1000 m.

Elemental Tri Series to zawody triathlonowe rozgrywane na trzech dystansach, dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania:

– supersprinterskim (0,2 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegu),

– sprinterskim (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu),

– olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu).

Na dystansie olimpijskim istnieje możliwość startu w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Zawody w Białymstoku wchodzą w skład Pucharu Polski w Triathlonie. Będzie on rozegrany na dystansie sprinterskim z draftingiem dla kategorii junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior oraz na dystansie olimpijskim bez draftingu dla kategorii age-group. Ścisła czołówka krajowa będzie mogła rywalizować nie tylko o prestiż i uznanie, ale także o nagrody finansowe. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, tak i w tym roku zawodnicy będą mogli wystartować również na dystansie supersprinterskim w formule z draftingiem, a także w trzyosobowych sztafetach na „olimpijce”.

Start, meta, strefa zmian, biuro zawodów oraz strefa expo zlokalizowane będą na plaży miejskiej w Białymstoku nad Zalewem Dojlidy, gdzie odbędzie się pływanie. Szybka trasa kolarska wytyczona zostanie głównymi arteriami miasta. Etap biegowy rozegrany zostanie w pobliżu plaży miejskiej. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Elemental Kids na dystansach 200, 500 oraz 1000 m.

Zapisz się i spróbuj swoich sił w triathlonie!

www.triathlonseries.pl