Stowarzyszenie

Kilka słów o nas

Stowarzyszenie

Mimo tego, że każdy miał jakieś sportowe życie to Czegoś nam brakowało. Było trochę biegania, rowery, pierwsze starty w zawodach na terenie kraju. Niektórzy posiadali już przeszłość zawodniczą, niekiedy z sukcesami jako juniorzy. Zawsze jednak tęskniliśmy do spinacza, który pozbierałby energię porozrzucaną po całym mieście czy regionie. W roku 2011, na fali startów w zawodach triathlonowych, powstała inicjatywa założenia Stowarzyszenia. Wybrana nazwa miała odzwierciedlać to, co najbardziej charakteryzuje niezłomność i niezmordowanie sportowca amatora. Dzieląc swój czas między rodzinę, pracę zawodową, przyjaciół i trening sportowy określenie mogło być tylko jedno – NADAKTYWNI. Tak się zaczęło.

Stowarzyszenie Nadaktywni ma być platformą tworzącą możliwości rozwoju sportowcom amatorom. Grupa jest otwarta na wszystkich, niezależnie od wieku, płci oraz tego czy dopiero zaczyna się swoją przygodę ze sportem czy wraca po długiej przerwie. Tworzony przez nas system opiera się o dwa filary: profesjonalną kadrę trenerów oraz wspólny trening ludzi o różnych poziomach doświadczenia. Działa to tylko dzięki temu, że do sportu podchodzimy z pasją i zaangażowaniem, a relacje w ramach grupy są koleżeńskie.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy szukają lub odnaleźli zainteresowanie w bieganiu lub triathlonie. Tych, którzy szukają wsparcia grupy, motywacji lub po prostu pokrewnej duszy. Wielu z nas przekonało się jak dużo energii dodaje możliwość reprezentowania wspólnych barw na zawodach rangi ogólnopolskiej. Przestajemy być anonimowi i zawsze mamy ze sobą wiernych kibiców.

Zapraszamy do współpracy również wszelkich mecenasów sportu, którzy, tak jak my, widzą iż sport amatorski jest najczystszą formą rywalizacji wciąż opartą o zasady koleżeństwa i fair play. Nasza organizacja działa na zasadach non-profit, finansując działalność ze składek, grantów oraz wsparcia sponsorów. Część zajęć ma charakter otwarty dla wszystkich, gdyż wierzymy że każdy kto chce zasługuje na to by trenować w bezpiecznych warunkach, unikając kontuzji bądź spadku motywacji.

Kilka faktów
  • startujemy w zawodach na terenie całej Polski, czasem wypuszczając się nawet dalej,
  • Nasi zawodnicy potrafią zajmować czołowe miejsca w kategoriach wiekowych na zawodach w różnych dystansach, od olimpijskiego do pełnego IM włącznie,
  • w ostatnim sezonie oddaliśmy ponad 100 startów na różnych dystansach zawodów triathlonowych i biegowych,
“Nie licz okrążeń. Niech każde okrążenie się liczy”.

Obecnie władze Stowarzyszenia stanowią:

Bartosz Awruk – prezes

Tomasz Fijałkowski – wiceprezes

Statut Stowarzyszenia jest dostępny

Stowarzyszenie „Nadaktywni” ul. Wschodnia 4 15-154 Białystok NIP 966-206-21-92 REGON 200432294 KRS 0000382588 Rachunek bankowy: 3524900005000045009302 5173

Śledź nas:

Stworzone przez Empem Group